Przejdź do treści
Z Widokiem na współczesne czarownice
Data/Czas: 08/03/2021 | 16:00-16:00
Lokalizacja: | |

Komisja Europejska w Polsce: Zastanawiasz się czasem, co to znaczy być współczesną kobietą? A kim bywa współczesna czarownica? Jak funkcjonują stereotypy wobec kobiet? Jak nieobecność kobiet w języku wpływa na (nie)widoczność ich w społeczeństwie? Równość płci jest jedną z podstawowych wartości całej Unii Europejskiej, Europa jest najbezpieczniejszym i najsprawiedliwszym miejscem dla kobiet na świecie, ale działania przeciw dyskryminacji wciąż są niezbędne. 8 marca zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie spektakl Teatru Układ Formalny „Czarownice” – w reżyserii Karoliny Kowalczyk na podstawie tekstu Magdaleny Drab i debatę „Z widokiem na współczesne czarownice”; w której udział wezmą:


dr Agnieszka Florczak – Zakład Badań nad Konfliktami i Przemocą Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członkini sieci eksperckiej „Team Europe”,
Magdalena Drab – dramatopisarka i reżyserka, scenarzystka przedstawienia „Czarownice”,
dr Dominik Lewiński – adiunkt w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kaczorowska – wrocławska dziennikarka, redaktorka i pisarka.

Dzień kobiet długo kojarzył się z goździkiem i rajstopami, ale tego właśnie dnia świat dostrzegał kobiety. W 2021 r. jedno się nie zmieniło, to święto, w którym chodzi o kobiety, o prawa kobiet. Bądź tego dnia z nami! Zarezerwuj miejsce w teatrze lub obejrzyj transmisję w czasie rzeczywistym na stronie.

Komisja Europejska w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.