Przejdź do treści

Kim jesteśmy

FORUM DIALOGU – Perspektywy ze środka Europy to portal internetowy, zajmujący się publicystycznie kwestiami związanymi z politycznym i kulturowym wymiarem Europy.

Skierowany jest do żądnej wiedzy publiczności, zainteresowanej zróżnicowanymi opiniami.

Jak zdradza już tytuł portalu, opublikowane na naszej stronie teksty prezentują środkowoeuropejskie spojrzenie na ogólnoeuropejskie kompleksy tematyczne.

Redakcja Portalu, najnowszego projektu Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich, ściśle współpracuje z Polsko-Niemieckim Magazynem DIALOG oraz z gdańskim czasopismem Przegląd Polityczny. Dlatego też w centrum zainteresowania naszych artykułów znajdują się relacje między Niemcami i Polakami na płaszczyźnie politycznej, kulturowej i historycznej.

Abstrahując od dwustronnego kontekstu, nasze artykuły poświęcone są również krajom, które wewnątrz Unii Europejskiej tworzą takie organizacje, jak Trójkąt Weimarski i Grupa Wyszehradzka, oraz obszarowi wschodnioeuropejskiemu.

Nasz Portal oferuje pole do dyskusji nie tylko renomowanym autorom – stanowczo zapraszamy nasze Czytelniczki i naszych Czytelników do czynnego udziału w debatach oraz do wejścia w dialog z naszymi autorami. Oferujemy możliwość szerokiego komentowania poszczególnych artykułów, pisemnego przedstawienia własnego, odmiennego stanowiska lub napisania klasycznego listu do redakcji.

Kontakt + redaktion@forumdialog.eu
Piszą dla nas + nasi autorzy

Arkadiusz Szczepanski - DIALOG FORUM

Arkadiusz Szczepański

Arkadiusz Szczepański studiował slawistykę, historię i kulturoznawstwo w Lipsku i Berlinie. Od roku 2011 kieruje biurem Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich, jest również tłumaczem i członkiem redakcji Magazynu Polsko-Niemieckiego DIALOG.

Piotr Leszczyński - DIALOG FORUM

Piotr Leszczyński

Piotr Leszczyński – historyk, sekretarz redakcji i wydawca „Przeglądu Politycznego”, redaktor Magazynu Polsko-Niemieckiego DIALOG, przewodniczący Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego „Kolegium Gdańskie”; autor m.in. “Vademecum Wiedzy o Społeczeństwie”.

Ada Nowacka - DIALOG FORUM

Ada Nowacka

Ada Nowacka – studiowała stosunki międzynarodowe oraz ochronę informacji niejawnych na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Od 2013 roku pracuje w redakcji “Przeglądu Politycznego” oraz w redakcji trójmiejskiego kwartalnika “30 dni”.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.