Przejdź do treści
Z Widokiem na fundusze UE dla społeczeństwa obywatelskiego. Program CERV
Data/Czas: 18/03/2022 | 10:30-10:30
Lokalizacja: | |

Komisja Europejska w Polsce: Zapraszamy na webinar informacyjny z ekspertkami Komisji Europejskiej dotyczący naboru konkursowego w ramach Programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV), na finansowanie projektów o tematyce: DAPHNE: Zapobieganie przemocy ze względu na płeć i przemocy wobec dzieci oraz zwalczania tych zjawisk (nabór do 12.04), UNIA WARTOŚCI: (nabór do 29.03).


CERV to uruchomiony po raz pierwszy w tym roku program dla organizacji pozarządowych, które za jego pośrednictwem mogą kontynuować swoje działania na rzecz bardziej świadomego uczestnictwa obywateli w życiu publicznym na poziomie lokalnym, regionalnym, narodowym czy międzynarodowym.
Program CERV daje możliwość realizacji projektów w partnerstwie z organizacjami w kraju lub z podmiotami międzynarodowymi, a wkład własny jest możliwy także w postaci rzeczowej i osobowej.
Podczas wydarzenia odpowiemy na pytania: Czym jest CERV? Jak pisać wnioski? Jakie warunki musi spełnić organizacja? Jakie projekty mogą być finansowane?
Podczas webinaru skupimy się na dwóch konkursach:
– DAPHNE: Zapobieganie przemocy ze względu na płeć i przemocy wobec dzieci oraz zwalczania tych zjawisk (nabór do 12.04),
– UNIA WARTOŚCI: (nabór do 29.03).
Nasze ekspertki wytłumaczą dokładnie proces aplikacji, wymogi formalne oraz odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące charakteru i rodzaju finansowanych działań. Porozmawiamy także o tym, czy projekty w tych naborach mogą dotyczyć wsparcia i integracji uchodźców i uchodźczyń.
Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku. Podczas spotkania będzie można zadawać pytania w komentarzach. Pytania można też przesłać wcześniej na adres COMM-REP-WRO-STAG@ec.europa.eu.
Harmonogram wydarzenia:
– 10:35 – Powitanie uczestników przez Jacka Wasika, dyrektora Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej
10:40 – Wprowadzenie: Czym jest PROGRAM CERV – prowadzenie: Kalina Lewańska, Dyrekcja Generalna ds. Sprawiedliwości i Konsumentów Komisji Europejskiej.
10:50 – Część I: Nabór konkursowy Unia Wartości. Prezentacja oraz Q&A – prowadzenie: Muriel Bissières, Dyrekcja Generalna ds. Sprawiedliwości i Konsumentów Komisji Europejskiej.
11:20 – Część II: Nabór konkursowy DAPHNE – Zapobieganie przemocy ze względu na płeć i przemocy wobec dzieci. Prezentacja oraz Q&A – prowadzenie Kalina Lewańska
11:50 – Podsumowanie spotkania, wnioski końcowe

 

Komisja Europejska w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.