Przejdź do treści
Z Widokiem na cyberhigienę
Data/Czas: 27/10/2021 | 11:00-11:00
Lokalizacja: | |

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa #CyberSecMonth 2021. Z tej okazji Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na debatę poświęconą cyberhiginie, czyli naszemu zwykłemu, codziennemu działaniu, które podniesie nasze poczucie bezpieczeństwa podczas wszelkich działań online. Webinar odbędzie się 27.10.2021 o godz. 11:00 na Facebooku oraz YouTubie Komisji Europejskiej w Polsce.


Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?
Czym jest „fonoholizm” i jak dbać o nasze dzieci i młodzież w dobie powszechnej dostępności online ?
Jakie rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa proponuje Komisji Europejska w ramach priorytetu “Europa na miarę ery cyfrowej” ?

 

O tym i innych zagadnieniach porozmawiamy z naszymi ekspertkami i ekspertami:
• Magdaleną Bigaj – wiceprezeską Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Jest konsultantką Parlamentarnego Zespołu ds. Cyberbezpieczeństwa Dzieci oraz komisji Ministerstwa Cyfryzacji ds. bezpieczeństwa dzieci w internecie.
• Jarosławem Greserem- członkiem sieci eksperckiej Komisji Europejskiej Team Europe, doktorem nauk prawnych, adiunktem na UAM w Poznaniu w zakresie prawa nowych technologii i regulacji wschodzących technologii.
• Pawłem Zegarowem – specjalistą ds. cyberpsychologii i czynnika ludzkiego w Zespole Analiz Strategicznych i Rozwoju Cyberbezpieczeństwa NASK Państwowego Instytutu Badawczego.
Debatę moderować będzie Marta Klimowicz – doktorka socjologii Internetu, od ponad 10 lat pracująca w branży internetowej. Specjalizuje się w marketingu internetowym. Od dwóch lat pracuje dla polskich software house’ów, pomagając im w rozwoju biznesów na rynkach zagranicznych.

 

Komisja Europejska w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.