Przejdź do treści
Z Widokiem na cyberbezpieczeństwo
Data/Czas: 20/06/2022 | 15:00-18:30
Lokalizacja: Amfiteatr AC, bud. C Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego | ul. Więzienna 8-12 | Wrocław

Komisja Europejska w Polsce: W poniedziałek, 20 czerwca 2022 r., Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej przy Uniwersytecie Wrocławskim zapraszają na debatę pt. „Z Widokiem na Cyberbezpieczeństwo” oraz na warsztaty pt. „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?”.


Debata:
Wpływ technologii na nasze życie od dekad nabiera tempa, a wielu z nas aktualnie nie wyobraża sobie codziennego życia bez dostępu do skrzynki mailowej, mediów społecznościowych oraz dostępu do elektronicznych usług bankowych. W związku z codziennym korzystaniem z serwisów internetowych nieświadomie narażamy się również na ryzyko. Jakie zagrożenia czyhają na użytkowników Internetu? Jak się przed nimi chronić? Jakie regulacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci posiada Unia Europejska?

Nasi eksperci:
dr Jarosław Greser – członek sieci eksperckiej Komisji Europejskiej Team Europe, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Julia Jancelewicz –analityczka bezpieczeństwa w Santander Bank Polska.
dr inż. Wojciech Wodo – ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Politechnika Wrocławska
Spotkanie poprowadzi Martyna Wilk – ekspertka ds. cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie, twórczyni projektu Wrocławski Wolontariusz IT, mobilna doradczyni Sektora 3.0.
Debata będzie transmitowana na żywo na Facebooku Komisji Europejskiej w Polsce. Zachęcamy do zadawania pytań w trakcie trwania wydarzenia.

Warsztaty:
Po przerwie kawowej, odbędą się warsztaty pt. „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?” organizowane przez Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej przy Uniwersytecie Wrocławskim.
Na zagadnienia cyberbezpieczeństwa składa się wiele elementów. Podczas warsztatów prowadzący skupią się na zapoznaniu uczestników z zasadami cyberhigieny — zalecanymi działaniami każdego użytkownika sieci zapewniającymi cyberbezpieczeństwo jego aktywności online. Szczególny nacisk położony zostanie na problematykę tworzenia bezpiecznych haseł oraz na wyposażanie uczestników warsztatów w wiedzę, jak działają najpopularniejsze techniki phishingowe i jak się przed nimi chronić.
Zapisy na warsztaty na stronie: https://oirp.wroclaw.pl/
Harmonogram wydarzenia:
20 czerwca 2022r.
15:00-16:30- pt. „Z Widokiem na Cyberbezpieczeństwo”
16:30-17:00- przerwa kawowa
17:00-18:30- warsztaty pt. „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?”
Miejsce: Amfiteatr AC, bud. C Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, pierwsze piętro (wejście od ul. Więziennej 8-12)

Komisja Europejska w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.