Przejdź do treści
Wystawa pt. "Stalag XX B - historia nieopowiedziana"
Data/Czas: 20/08/2021 - 31/12/2021 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Muzeum Miasta Malborka | Kościuszki 54 | Malbork

Od 20 sierpnia w Muzeum Miasta Malborka będzie można oglądać wystawę pt. “Stalag XX B – historia nieopowiedziana”. Stalag XX B to obóz jeniecki, który funkcjonował do 1945 r. w miejscu, które dziś jest dzielnicą Malborka. “Historia nieopowiedziana” rzeczywiście taką jest. Dotychczas nie powstała żadna monografia Stalagu XX B i nikt nie podjął tego tematu na taką skalę. Dlatego do organizacji wystawy Muzeum zaprosiło naukowców, pasjonatów i instytucje, które merytorycznie związane są z tematyką wojennych obozów jenieckich. Na wystawie będzie można zobaczyć niepublikowane dotąd fotografie – głównie ze zbiorów prywatnych rodzin jeńców brytyjskich, francuskich i włoskich, pamiątki osobiste, korespondencję, fragmenty pamiętników pisanych przez jeńców w czasie pobytu w Stalagu XX B, podczas Długiego Marszu i po powrocie do domu.

Głównym eksponatem wystawy będzie obiekt unikatowy, który stał się punktem wyjścia do całej narracji wystawy – mural namalowany przez jeńców brytyjskich podczas II wojny światowej, który ocalał i dziś znajduje się w muzealnych zbiorach.

Muzeum Miasta Malborka

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.