Przejdź do treści
Wystawa kontenerowa #StolenMemory
Data/Czas: 21/03/2024 - 11/04/2024 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego | Krzyżowa 7 | Krzyżowa, Wałbrzych

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau: Zapraszamy na objazdową wystawę kontenerową #StolenMemory Archiwum Arolsen, którą w terminie od 21 marca do 11 kwietnia 2024 roku będzie można zwiedzać w Krzyżowej. Wystawa skupia się na losach dziesięciu więźniów obozów koncentracyjnych, pochodzących z różnych krajów europejskich, których osobiste przedmioty znajdują się w zbiorach Arolsen Archives.

Niektóre z tych pamiątek udało się już zwrócić rodzinom prześladowanych. W pozostałych przypadkach nadal poszukiwani są krewni. Wystawa jest jednocześnie zaproszeniem do włączenia się w te poszukiwania i zaangażowania się w proces przywracania pamiątek skradzionych przez niemieckich nazistów.
Wystawie objazdowej towarzyszy specjalnie opracowana strona internetowa przeznaczona dla młodzieży, zawierająca filmy animowane, internetowe historie, wywiady oraz materiały edukacyjne: https://www.stolenmemory.org/pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.