Przejdź do treści
Data/Czas: 14/02/2020 | 18:00-20:00
Lokalizacja: Dom Ukraiński w Warszawie | ul. Zamenhofa 1 | Warszawa

Klub Literacki PO SĄSIEDZKU zaprasza na spotkanie wokół książki „Ukraina. Przewodnik Krytyki Politycznej” z udziałem jej współautorki Izabelli Chruślińskiej. Jedna czy wiele Ukrain? Demokracja czy oligarchia? Ukraińskie rodowody i ukraińskie tożsamości. Ukraina wobec Rosji i wobec Polski, wobec świata i Europy. Ukraińska Powstańcza Armia i Armia Czerwona. Donieck i Lwów. Lwów etniczny i symboliczny, polski Wołyń i zagłada Żydów. Te kluczowe dylematy i dramaty nowoczesnej Ukrainy stanowią oś pasjonujących i odważnych rozmów, jakie Iza Chruślińska przeprowadziła z Jarosławem Hrycakiem.

 

Izabella Chruślińska – polska publicystka, zaangażowana w dialog i współpracę polsko-ukraińską, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i L’Institut National des Langues et Civilisations Orientales w Paryżu, współpracująca z periodykiem: Przegląd Polityczny oraz kijowskim środowiskiem wydawnictwa Duch i Litera, autorką publikacji książkowych: „Panie, to Ty otworzysz usta moje”. Josyf Zisels w rozmowach z Izą Chruślińską” (2017), Ukraina. Przewodnik Krytyki Politycznej (2009; ukraińskie wyd. 2018-Rozmovy pro Ukrayinu), Była raz Kultura (1994, 2003) oraz współautorką (razem z Piotrem Tymą) książek Wiele twarzy Ukrainy (2005), Diałohy porozuminnia. Ukrajinsko-jewrejsky wzajemyny (Kyjiv, 2011). Laureatka nagrody „Za odwagę intelektualną” przyznawaną przez lwowską kapitułę środowiska „JJ”.

 

Ukraiński Dom w Warszawie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.