Przejdź do treści
THIRD SKIN
Data/Czas: 17/09/2023 - 14/01/2024 | 00:00-23:59
Lokalizacja: OP ENHEIM | Plac solny 4 | Wrocław

OP ENHEIM: Od 17 września zapraszamy do galerii OP ENHEIM na wystawę zatytułowaną THIRD SKIN, w ramach której zaprezentowane zostaną prace pochodzące z uznanej na arenie międzynarodowej kolekcji Sammlung Hoffmann z siedzibą w Berlinie oraz Darowizny Sammlung Hoffmann dla Państwowych Zbiorów Sztuki w Dreźnie. Prace zostały wybrane przez kuratorki Dorothée Brill i Luise Richter. Wystawa „Third Skin” w OP ENHEIM nawiązuje do wypowiedzi kolekcjonerki Eriki Hoffmann, która kiedyś opisała ubrania jako drugą skórę, a swoją kolekcję sztuki, z którą żyje od lat 60-tych, jako „trzecią skórę”.


Podobnie jak tytuł, również sama wystawa inspirowana jest zasadami, jakie stosowane są w czasie prezentacji dzieł w zacisznych pokojach kolekcjonerki w Berlinie i koncentruje się na dialogu, jaki powstaje między niektórymi pracami w intymności niegdyś prywatnych pomieszczeń Kamienicy Oppenheimów.
Wystawa realizowana jest we współpracy OP ENHEIM z Schenkung Sammlung Hoffmann, Staatlichen Kunstsammlungen Dresden.
Wystawa „Third Skin” w OP ENHEIM nawiązuje do wypowiedzi kolekcjonerki Eriki Hoffmann, która kiedyś opisała ubrania jako drugą skórę, a swoją kolekcję sztuki, z którą żyje od lat 60-tych, jako „trzecią skórę”.
Wystawa realizowana jest we współpracy OP ENHEIM z Schenkung Sammlung Hoffmann, Staatlichen Kunstsammlungen Dresden. Zostanie udostępniona dla publiczności 17.09.2023. W tym dniu odbędzie się też oprowadzanie po wystawie.

 

𝐓𝐇𝐈𝐑𝐃 𝐒𝐊𝐈𝐍. 𝐖𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐜 𝐳 𝐒𝐚𝐦𝐦𝐥𝐮𝐧𝐠 𝐇𝐨𝐟𝐟𝐦𝐚𝐧𝐧 𝐢 𝐒𝐜𝐡𝐞𝐧𝐤𝐮𝐧𝐠 𝐒𝐚𝐦𝐦𝐥𝐮𝐧𝐠 𝐇𝐨𝐟𝐟𝐦𝐚𝐧𝐧. Kuratorki: Dorothée Brill, Luise Richter
▪️ 𝐔𝐝𝐨𝐬𝐭𝐞̨𝐩𝐧𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐲: 17.09.2023 r., godz. 11:00
▪️ 𝐆𝐝𝐳𝐢𝐞: Galeria, I p. OP ENHEIM, Plac Solny 4, Wrocław
▪️ 𝐂𝐳𝐚𝐬 𝐭𝐫𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐲: 17.09.2023–14.01.2024 r.
▪️ 𝐆𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐲 𝐨𝐭𝐰𝐚𝐫𝐜𝐢𝐚: https://openheim.org/pl/odwiedz-nas/

_____
𝐀𝐑𝐓𝐘𝐒𝐓𝐊𝐈 𝐈 𝐀𝐑𝐓𝐘𝐒𝐂𝐈:
Nobuyoshi Araki / Jean-Michel Basquiat / Vanessa Beecroft / Madeleine Berkhemer / Monica Bonvicini / Felix Droese / Felix Gonzalez-Torres / Silvia Kolbowski / Thomas Locher / Charlotte Moorman / Chloe Piene / Pipilotti Rist / Jenny Saville / Lawrence Weiner
____

______
Tekst kuratorski: Charakterystyczna dla kolekcji jest różnorodność artystycznych konfrontacji z warunkami i ograniczeniami ludzkiego ciała, z jego społecznymi obciążeniami, społecznie przypisanymi rolami oraz głośnymi lub cichymi, widocznymi lub niedostrzeganymi odstępstwami od tych narzuconych norm. W tym kontekście prezentowane na wystawie prace koncentrują się na ludzkim ciele, ludzkim odpowiedniku, komunikacji międzyludzkiej oraz na rozkładzie, zjednoczeniu, transformacji i znikaniu. Jednocześnie prace odnoszą się do granic między malarstwem i fotografią, rzeźbą i performansem, powierzchnią i przestrzenią; przekraczają i zacierają te granice.
______
ORGANIZATOR: OP ENHEIM | VOP
WSPÓŁORGANIZATOR: SKD
MECENAS HONOROWY: WOMAK
MECENAS: GENTZ, SDZEGAL Schindhelm
PARTNERZY: KEIM, OPEN REKLAMA
PATRONI MEDIALNI: Radio Nowy Świat, Format, Gazeta Wyborcza, Magazyn SZUM, PURPOSE, OCZY MAG, Law Business Quality, Wroclife
Projekt współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej i Gminę Wrocław

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.