Przejdź do treści
Team Europe & The Art of Debate
Data/Czas: 12/04/2018 - 13/04/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Centrum Europejskie Natolin | Nowoursynowska 84 | Warszawa

W dniach 12-13 kwietnia 2018 r. Centrum Europejskie Natolin organizuje – we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce – podsumowanie zeszłorocznej edycji projektu europejskich debat oksfordzkich dla młodzieży akademickiej Team Europe & The Art of Debate.

W finałowej rywalizacji udział wezmą zwycięskie zespoły zeszłorocznych turniejów regionalnych z całej Polski, reprezentujące uczelnie z całej Polski. Partnerami wydarzenia są Centra Dokumentacji Europejskiej w Łodzi oraz Natolinie.

 

W piątek 13 kwietnia odbędzie się wielki finał, w trakcie którego dwa najwyżej ocenione zespoły fazy eliminacyjnej zmierzą się z tezą:

Zacieśnianie się współpracy w ramach regionalnych organizacji i zrzeszeń państw członkowskich spowalnia proces integracyjny UE

 

Debata zostanie podsumowana eksperckim komentarzem specjalistów. Przewidziano również otwarty panel dyskusyjny z udziałem uczestników, gości i ekspertów dotyczący zarówno głębszej refleksji nad różnymi aspektami tezy finałowej, jak i kluczowych wyzwań, które stawia przed UE bieżąca sytuacja gospodarcza czy polityczno-społeczna.

W ocenie debat udział wezmą eksperci Centrum Europejskiego Natolin oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Natomiast w panelu po debacie szersze grono specjalistów z różnych jednostek naukowych i edukacyjnych, podejmujących badania nad procesami integracyjnymi i rozwojem UE.

Debata finałowa jest otwarta dla publiczności. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15.00. Do udziału zapraszamy zainteresowanych, szczególnie przedstawicieli świata nauki, oświaty, organizacji pozarządowych oraz administracji publicznej. Debata będzie prowadzona w języku polskim.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek oraz możliwość zwiedzenia wyjątkowego, jednego z najcenniejszych romantycznych kompleksów pałacowo-parkowym w Polsce – Natolin (ul. Nowoursynowska 84 w Warszawie).

Zgłoszenia i pytania związane z wydarzeniem prosimy kierować na adres e-mail: kdziurdzia@natolin.edu.pl (link sends e-mail), najpóźniej do 10 kwietnia 2018. Liczba miejsc jest ograniczona.
W przesłanych zgłoszeniach prosimy również o informację dotyczącą zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego Natolin, wraz z przewodnikiem (zaplanowane przed rozpoczęciem wydarzenia).

 

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.