Przejdź do treści
Data/Czas: 27/11/2019 | 17:00-18:30
Lokalizacja: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu | Minorytów 4 | Opole

Firas Alshater to syryjski aktor, dziennikarz oraz gwiazda kanału YouTube (ZUKAR).  W 2011 roku należał do współorganizatorów protestów przeciwko reżimowi Assada. Za swoją działalność był kilkukrotnie aresztowany i torturowany. W 2013 roku otrzymał azyl w Niemczech. W jego wypowiedziach dominuje humorystyczny przekaz, który stawia w całkowicie innym świetle jego nowe miejsce zamieszkania i otaczających go ludzi – Niemców.  Znany jest m.in. ze swoich happeningów na rzecz kreowania społeczeństwa i postaw obywatelskich. Jednym z najbardziej znanych działań była akcja na Alexanderplatz w Berlinie. Pojawił się tam z zawiązanymi oczami i tabliczką „Jestem syryjskim uchodźcą. Ja Tobie ufam – a Ty mi?”. O happeningu pisały takie gazety jak „The Guardian” i „Die Zeit”.

 

W ramach tego spotkania odbędzie się również otwarcie wystawy „Ankommen” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu ul. Minorytów 4, 45-017 Opole.
Wstęp wolny. Spotkanie w języku niemieckim, tłumaczone na polski.

 

Kontakt: Halek Martyna, martyna.halek@haus.pl, 77 402 51 05

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.