Przejdź do treści
Data/Czas: 07/03/2018 | 18:30-21:00
Lokalizacja: Kino Atlantic | Chmielna 33 | Warszawa

Wydawnictwo Znak, Fundacja im. Freyi von Moltke oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie poświęcone korespondencji Helmutha Jamesa i Freyi von Moltke zawartej w książce “Listy na pożegnanie”

Helmuth James i Freya von Moltke – dwoje młodych ludzi, opozycjonistów w nazistowskich Niemczech. On był jednym z twórców Kręgu z Krzyżowej, ona gospodynią tajnych obrad w dolnoślą­skim majątku rodzinnym Krzyżowa. Gdy on w więzieniu oczekiwał na proces i egzekucję, ona trwała przy nim aż do końca. Ten zbiór nigdy wcześniej nie publikowanych po polsku listów jest dokumentem miłości pokonującej więzienne mury, niezwykłej odwagi w walce z totalitaryzmem hitlerowskich Niemiec, ale również świadectwem głębokiej wiary i nadziei w to, że dobro zwycięży.

W spotkaniu wezmą udział:

Waldemar Czachur (profesor UW) oraz Grażyna Prawda (tłumacz). Gospodarzami wieczoru będą: Agnieszka von Zanthier i Artur Wolski

Scenariusz:

18.30 prezentacja fragmentów z „Listów na pożegnanie” przez aktorów Anastazję Simińską i Antoniusza Dietziusa – młodych twórców teatru muzycznego.

18.45 rozmowa z gośćmi i fragmenty filmu o Freyi von Moltke

19.50 prezentacja przez aktorów fragmentów z „Listów na pożegnanie”

Aby wziąć udział w wydarzeniu 7 marca należy wypełnić formularz do 28 lutego (więcej informacji>).

Źródło: Kino Atlantic

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.