Przejdź do treści
Spotkanie organizacyjne seminarium Outils et méthodes de la recherche en SHS
Data/Czas: 10/02/2023 | 10:00-10:00
Lokalizacja: Ośrodek Kultury Francuskiej | Dobra 55 | Warszawa

Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW zaprasza do uczestnictwa w seminarium doktoranckim „Outils et méthodes de la recherche en sciences humaines et sociales”. Seminarium doktoranckie ma na celu zrzeszenie młodych badaczy zajmujących się zagadnieniami związanymi z kulturą francuską albo z przestrzenią frankofońską. Do współpracy zaproszeni są przedstawiciele wszystkich dziedzin humanistyki oraz nauk społecznych. Naszym celem jest utworzenie grupy badawczej, która będzie spotykać się regularnie oraz prowadzić wspólne interdyscyplinarne badania naukowe. Seminarium ma charakter otwarty, do biernego uczestnictwa zaproszeni są wszyscy członkowie społeczności akademickiej.


Spotkania będą odbywały się dwa razy w miesiącu od lutego do czerwca 2023 r. w Bibliotece Ośrodka przy ul. Dobrej 55 (sala 3.012, 3 piętro) w godzinach 16:30-19:00. Seminarium będzie prowadzone w języku francuskim lub polskim, w formie hybrydowej.
Tematyka spotkań uzależniona zostanie od potrzeb i zainteresowań uczestników. Proponowane tematy dyskusji to między innymi:
dyskusje na temat nowej literatury naukowej
dyskusje na temat nowych metodologii w badaniach francuskich
prezentacje prac uczestników seminarium
krótkie wykłady zaproszonych gości – omówienie publikacji, wykłady metodologiczne, wykłady tłumaczące praktyczne aspekty badań naukowych związanych z kulturą francuską (np. archiwa francuskie, bazy naukowe dotyczące Francji, itp.)
Seminarium zakończy się okrągłym stołem podsumowującym cykl oraz publikacją recenzowaną tekstów prezentowanych przez doktorantów.
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 lutego 2023 o godzinie 10:00 w Bibliotece Ośrodka Kultury Francuskiej UW (ul. Dobra 55, sala 3.012, 3 piętro).
Chęć udziału w seminarium oraz pytania należy kierować na adres: e.kolodziejek@uw.edu.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.