Przejdź do treści
Spacer po "polskim" Londynie
Data/Czas: 02/02/2021 | 18:00-19:00
Lokalizacja: | |

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: Michał Dworski – historyk, prawnik, fundraiser. Koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Lublinie, Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Spraw Dialogu Międzynarodowego oraz doktorant w Instytucie Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Absolwent historii (2017) i prawa (2019) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Założyciel i prezes bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber (2010-2012), współzałożyciel i prezes Korporacji Akademickiej Astrea Lublinensis (2015-2016), członek zarządu Fundacji Scytia od 2017 roku. Ponadto od 2007 roku zaangażowany w prace rodzinnej Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II. Od 2013 roku redaktor polonijnego pisma w Stanach Zjednoczonych pn. „The Poland Times”, wolontariusz Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie oraz absolwent Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności.

Naukowo zajmuje się dziejami polskiej emigracji politycznej, prawem międzynarodowym publicznym, historią dyplomacji oraz współczesną rolą Polonii na świecie. Autor monografii i artykułów naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach. Prowadził badania naukowe w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, na Litwie i we Włoszech. W ramach działalności naukowej i społecznej utrzymuje stały kontakt ze środowiskami polonijnymi w Hiszpanii (Madryt), Stanach Zjednoczonych (Floryda, Colorado), Wielkiej Brytanii (Londyn), na Białorusi (Witebsk) oraz na Ukrainie (Lwów, Odessa). Stypendysta Polonia Aid Foundation Trust (Londyn), Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Funduszu im. Jana Stefańczyka. Za działalność społeczną odznaczony przez Ministra Jana Józefa Kasprzyka medalem „Pro Patria” oraz Medalem im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który przyznał mu bp Józef Guzdek.
Spotkanie poprowadzi Adam Poręba z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.
Start transmisji już we wtorek 2 lutego o godz. 18:00 na profilu Facebook #RODMRzeszów.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.