Przejdź do treści
Sąsiedztwo w środku Europy
Data/Czas: 12/10/2018 - 14/10/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Toruń | Rynek Staromiejski 6 | Toruń

XXVII Kongres Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich

Kongres Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich “Sąsiedztwo w środku Europy – Nachbarschaft in der Mitte Europas” jest corocznym spotkaniem, w którym biorą udział Towarzystwa Niemiecko-Polskie oraz Polsko-Niemieckie, jak również zainteresowani tematyką obywatele i organizacje z Niemiec i Polski. Tegoroczna 27. edycja odbędzie się w dniach 12 – 14 października w Toruniu.

Po raz pierwszy konferencja odbyła się w Berlinie w 1992 roku. Jej celem jest rozpowszechnianie informacji na różnorodne tematy związane z szeroko pojętym dialogiem niemiecko-polskim, promowanie wymiany niemiecko-polskiej oraz zainteresowanie opinii publicznej tą tematyką. Poprzez Kongres Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich chce tworzyć wspólną płaszczyznę dla osób i organizacji zaangażowanych w dwustronną współpracę, wnosząc w ten sposób swój wkład w integrację europejską. Od 2005 roku podczas konferencji odbywa się wręczenie Nagrody DIALOGU za szczególne zaangażowanie w rozwój stosunków niemiecko-polskich.

 

 

Zgłoszenie będą przyjmowane do 1 października pocztą lub na adres mailowy: geschaeftsstelle@dpg-bv.de

 

Formularz zgłoszeniowy

 

Program Kongresu 

 

 

Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich

 

 

 

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.