Przejdź do treści
Rozmowy zamiejscowe
Data/Czas: 03/07/2018 - 15/08/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Goethe-Institut, jako organizator programu „Rozmowy zamiejscowe“, ogłasza konkurs na pomysły na działania kulturalne oparte na dźwiękach i realizowane w średniej wielkości miastach. Pomysł na działania kulturalne w naszym rozumieniu to ogólna koncepcja, z podaniem informacji o zamierzonych efektach, sposobach ich uzyskania, wstępnym budżecie, zaangażowanych ludziach.
Istotne jest, aby działanie kulturalne wiązało się z miastem, w którym jest realizowane – np. odwoływało się do lokalnej tożsamości, historii, poszukiwało odpowiedzi na wyzwania przyszłości lub pokazywało aktualny stan świadomości mieszkańców.

Realizacja wybranych pomysłów będzie odbywała się we współpracy z Goethe-Institut i kuratorem artystycznym Knutem Aufermannem. Zakwalifikowane pomysły będą realizowane we współpracy z wymienionym kuratorem artystycznym oraz wybranymi przez niego artystami z Niemiec.

Zaproszenie do współpracy kierujemy do twórców i animatorów kultury pracujących lub mieszkających w polskich miastach średniej wielkości, których liczba mieszkańców mieści się w przedziale pomiędzy 50 a 100 tysięcy, zaplanowane działania muszą odbywać się w tych miastach. Pomysły może zgłaszać każdy – niezależnie od formy prawnej czy organizacyjnej. Warunkiem jest, aby realizowane działanie miało wsparcie lokalnej instytucji kultury, organizacji pozarządowej bądź firmy. Zależy nam, aby realizowane działania były efektem szerokiego partnerstwa.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 sierpnia 2018 roku.

 

Formularz i regulamin konkursu

 

Źródło: Goethe – Institut

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.