Europejskie Centrum Solidarności: Zapraszamy na wykład dotyczący psychologii protestów. Na czym polega dynamika protestów? Co powoduje, że ludzie organizują i biorą udział w protestach? Jak protesty wpływają na zmianę społeczną? Wykład „Protest a zmiana społeczna” oraz zajęcia „Ćwiczenia z dialogu” organizujemy w ramach MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW CZŁOWIEKA, który co roku obchodzimy 10 grudnia. Ten dzień poświęcony jest obrońcom i obrończyniom praw człowieka na całym świecie. Przez cały tydzień, od 7 do 13 grudnia, chcemy zwrócić szczególną uwagę na wartości społeczne i obywatelskie, takie jak solidarność, równość i wolność. Termin | 10 grudnia, czwartek, godz. 18:00–19:30; miejsce | Facebook live, profil Solidarność Codziennie ECS.
Osoby prowadzące:
Joanna Grzymała-Moszczyńska – psycholożka społeczna, pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmuje się badaniem czynników sprzyjających zaangażowaniu społecznemu, jak i tych utrudniających je (jak np. wypalenie aktywistyczne). Od wielu lat angażuje się w różne inicjatywy mające na celu zmienienie świata na lepsze. Współautorka książki “Walcz, protestuj, zmieniaj! świat Psychologia aktywizmu”.
Katarzyna Jaśko – doktor, pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się psychologią społeczną i psychologią polityki. Bada współczesne procesy włączania się w sprawy polityczne oraz motywacje uczestników i uczestniczek protestów społecznych w Polsce. Współautorka książki “Walcz, protestuj, zmieniaj! świat Psychologia aktywizmu”.