Przejdź do treści
Popkultura w nowej polskiej literaturze
Data/Czas: 25/10/2018 | 19:00-21:00
Lokalizacja: Spółdzielnia Ogniwo | Paulińska 28, I piętro | Kraków

Hasło „popkultura” nieodzownie łączy się z banalnymi dyskusjami o przenikaniu się kultury wysokiej i kultury popularnej oraz trudności w odróżnianiu jednej od drugiej. Czasem pojawiają się wątki upadku obyczajów i konieczności kształcenia ambitnych odbiorców. Tymczasem… gdy w książce natrafiamy nagle na dźwięki ulubionego kawałka, w tle pobrzmiewa nieco obciachowy serial z dzieciństwa, a tu i ówdzie prześwituje plakat z Bravo ‘95, wreszcie w literaturze czujemy się jak u siebie. Hasztag #toonas to krzyżyk postawiony na dyskusjach o gustach i obyczajach. Anna Cieplak i Jan Bińczycki przeprowadzą nas przez gąszcz kodów kulturowych i las znaczeń. Uwaga! po drodze może trafić się plastik. Zabiorą nas też w podróż do krainy retro dzieciństwa, w której żyliśmy zanim stała się modna. Wydarzenie odbywa się w ramach programu towarzyszącego Festiwalu Conrada w księgarniach (program wydarzenia)

 

Anna Cieplak – polska animatorka kultury, aktywistka miejska i pisarka. Laureatka wielu nagród, w tym Nagrody Conrada (2017) za powieść “Ma być czysto”.

 

Jan Bińczycki – publicysta, doktorant na Wydziale Filologii Polskiej UJ, członek zespołu Korporacja Ha!art. Publikuje, gdzie się da.

 

Źródło: Conrad Festival

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.