Przejdź do treści
Pomorska Herbata Polityczna
Data/Czas: 15/04/2024 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

ECS: Czy zastanawiasz się czasem, co z obietnicami wyborczymi, które nasi reprezentanci i reprezentantki złożyli podczas kampanii wyborczej?
Czy uważasz, że dystans między politykami i polityczkami, a społeczeństwem, powinien być mniejszy? Czy chcesz porozmawiać w luźnej atmosferze o sprawach dla nas ważnych? Jeśli tak, jesteś w dobrym miejscu! Już 19 lutego, w poniedziałek, o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności, odbędzie się pierwsza w historii Pomorska Herbata Polityczna, na którą serdecznie Cię zapraszamy.


Spotkają się tam politycy i polityczki z nami – osobami, zainteresowanymi tym, co jest robione w naszym imieniu!
Chcemy, aby te spotkania służyły sprawdzeniu, jak politycy i polityczki wywiązują się z deklaracji wyborczych, ale też zmniejszeniu dystansu między ul. Wiejską w Warszawie, a nami na Pomorzu.

Pierwsze spotkanie w lutym będzie skupione na migracjach. Poruszymy takie tematy jak:
-wywózki na granicy polsko-białoruskiej,
-edukacja w polskiej szkole i jak wspierać dzieci z doświadczeniem migracji,
-ochrona przy pracy migrantów i migrantek.
Jeśli czujesz, że polityka Ciebie nie dotyczy i że coś się dzieje bez Ciebie, dołącz do nas koniecznie! Jak mówiła Shirley Chisholm, pierwsza amerykańska czarna posłanka “Jeśli przy stole nie ma dla Ciebie miejsca, przynieś własne składane krzesło”. Przez to wydarzenie chcemy właśnie dostawić to krzesło, a nawet stół, i usiąść przy nim razem!

Wydarzenie jest współorganizowane przez Fundację Widzialne i Europejskie Centrum Solidarności i Helsińską Fundacją Praw Człowieka, przy współpracy z Oko.press.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.