Przejdź do treści
Pokaz filmu „Hannah Arendt”
Data/Czas: 28/03/2018 | 17:00-17:00
Lokalizacja: Kino Elektronik | Gen. Zajączka 7 | Warszawa

Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na pokaz filmu „Hannah Arendt” (reż. Margarethe von Trotta) w ramach cyklu „Obrazy Historii”

 

W dyskusji po projekcji udział wezmą:

– prof. Piotr Nowak – filozof, wykładowca Uniwersytetu w Białymstoku, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika “Kronos”

– dr Ivan Dimitrijević – filozof, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego

Bezpłatne wejściówki na pokaz i dyskusję są dostępne w kasach kina „Elektronik.

 

O FILMIE
Hannah Arendt przybywa do Jerozolimy, by relacjonować proces Adolfa Eichmanna – głównego koordynatora i wykonawcy planu zagłady Żydów. Obserwując toczącą się rozprawę, tworzy jedne z najsłynniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych, tekstów w swoim dorobku. Sformułowana przez nią „banalność zła” zajmuje stałe miejsce w kanonie pojęć opisujących narodziny XX-wiecznych totalitaryzmów. Niektóre z tez filozofki wywołują jednak sprzeciw części środowisk żydowskich.

O CYKLU
„Obrazy Historii” to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej. Raz w miesiącu Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają Państwa do obejrzenia filmu oraz wzięcia udziału w spotkaniu z twórcami i historykami. Wspólnie będziemy dyskutować, zastanawiać się nad prawdami i mitami obejrzanych historii, szukać znaczeń jakie niosą za sobą prezentowane obrazy, a także jak obecnie wpływają na nasze postawy.

 

Źródło: Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.