Przejdź do treści
Odzyski-obiekty. Bogusław Bachorczyk
Data/Czas: 08/03/2024 - 14/04/2024 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Czy znalezione, bezużyteczne przedmioty, wyrzucone na brzeg przez morskie fale mogą stać się dziełami sztuki? Bogusław Bachorczyk w swoich najnowszych pracach wykorzystuje właśnie takie materiały. Układa je w nowe, zaskakujące kombinacje, łącząc elementy naturalne ze sztucznymi. Jego najnowsze – niepokazywane jeszcze obiekty, rzeźby oraz nagrania wideo – będzie można zobaczyć w średniowiecznych piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 marca o godz. 18:00, zapraszamy!


Artysta pracuje na pograniczu mediów: malarstwa, fotografii, rzeźby i performansu. Jest typem zbieracza – od wielu lat kolekcjonuje różnego rodzaju przedmioty, które – jak sam to określa – zaintrygowały go lub ujęły estetycznie. Patrzy na nie jak na potencjalne, przyszłe rzeźby. Eksperymentuje, przerabia, szuka związku pomiędzy rzeczami, które na pozór nie pasują do siebie. Przeszukuje targi staroci oraz – jak w swoim najnowszym projekcie – nadmorskie plaże. Artysta nadaje status dzieł sztuki obiektom, które większość osób uznałaby za odpady. Przedłuża im życie i pozwala odzyskać „utraconą godność”.
Strategia artystyczna Bogusława Bachorczyka wpisuje się w aktualne trendy związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem.

więcej info

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.