Przejdź do treści
NARUTOWICZ: NIENAWIŚĆ ZABIJA | wystawa plenerowa
Data/Czas: 16/12/2022 - 06/01/2023 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Wystawa plenerowa | skwer ks. Jana Twardowskiego | Warszawa

Dom Spotkań z Historią: Od 16 grudnia – zapraszamy na skwer ks. Jana Twardowskiego, gdzie oglądać można wystawę plenerową przybliżającą sylwetkę Gabriela Narutowicza oraz realia społeczne i polityczne w 1922 roku. „Naszą wystawą staramy się przypomnieć postać Gabriela Narutowicza i zwrócić uwagę na zapomniane a interesujące fragmenty jego życiorysu. I choć życie prezydenta kończy się dramatycznie i przedwcześnie, to nie wyłącznie na morderstwie się skupiamy. Przypominamy o prawdziwym człowieku – naukowcu, konstruktorze, ojcu i mężu. W końcu o polityku, który mimo rozwijającej się w Szwajcarii kariery postanawia wrócić do Polski i włączyć się w budowę demokratycznego państwa. Chcemy odwrócić narrację prawicowej prasy z czasów tragicznego grudnia 1922 roku i krzyknąć: «głośniej nad tą trumną!»”.


𝐖𝐞𝐫𝐧𝐢𝐬𝐚𝐳̇ 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐲: 16 grudnia, godz. 12:00
𝐎𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐤𝐮𝐫𝐚𝐭𝐨𝐫𝐬𝐤𝐢𝐞: 18 grudnia, godz. 14:00
𝐌𝐚𝐫𝐜𝐢𝐧 𝐌𝐚𝐭𝐮𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 – kurator wystawy:

Wystawa będzie prezentowana do 6 stycznia 2023.
Wystawa odbywa się w ramach obchodów 100. rocznicy zabójstwa Prezydenta Gabriela Narutowicza organizowanych pod hasłem „𝐍𝐢𝐞𝐳𝐠𝐨𝐝𝐚 𝐧𝐚 𝐧𝐢𝐞𝐧𝐚𝐰𝐢𝐬́𝐜́”.

Dom Spotkań z Historią

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.