Przejdź do treści
Data/Czas: 05/10/2019 | 19:00-19:00
Lokalizacja: | |

Pablopavo, Krzyszof Varga oraz Leski to obsada drugiego odcinka naszej serii o współczesnej Rosji. Trzej wspaniali panowie zabiorą Was do świata „Mężczyzn” Wiktora Jerofiejewa. O czym marzą Rosjanie? Jaka jest współczesna Rosja? Czy Moskwa to miasto pełne absurdów? Czego obawiają się moskiewscy kolejkowicze? Jaki ustrój polityczny faktycznie panuje w Rosji? Co zagraża mieszkańcom rosyjskich metropolii? Odpowiedzi na te pytania szukamy w naszym autorskim cyklu „Na głos. Rosyjska proza live”. Każda odsłona to spotkanie z innym współczesnym pisarzem rosyjskim. Próba wejrzenia w „rosyjską duszę”.

 

Tym razem na warsztat bierzemy zbiór opowiadań, esejów i szkiców Wiktora Jerofiejewa. Ich osią jest rola i pozycja mężczyzn we współczesnym świecie. Jerofiejew z charakterystycznym poczuciem humoru i dystansem polemizuje z obowiązującym w kulturze masowej wizerunkiem „macho”. Analizuje katalog typowo męskich cech i zastanawia się co to znaczy być prawdziwym mężczyzną. W klimat twórczości Wiktora Jerofiejewa wprowadzi Was Krzysztof Varga. Potem zapraszamy na performatywne czytanie fragmentów „Mężczyzn” w interpretacji Pawła Sołtysa (Pablopavo) z muzyczną ścieżką dźwiękową tworzoną przez Leskiego.

 

BIG BOOK CAFE
5 LISTOPADA (WTOREK)
GODZ. 19.00

WSTĘP WOLNY!

 

Partner wydarzenia: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.