Przejdź do treści
Miesiąc Krakowianek
Data/Czas: 15/03/2024 - 29/03/2024 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Krakowskie Forum Kultury:  Już po raz trzeci Kraków celebruje Miesiąc Krakowianek!  To wyjątkowa okazja do rozmowy o kobiecej solidarności, szansa do debaty na temat praw kobiet, czas siostrzeństwa i odkrywania zapomnianej historii mieszkanek naszego miasta. Marzec to czas kobiecej mocy! Porozmawiamy o zdrowiu, ciele i emocjach, wzmocnimy się podczas warsztatów WenDo i szkoleń z samoobrony dla dziewczyn.

Będziemy praktykować jogę i wspólnie potrenujemy do maratonu! Nie zabraknie również herstorii! Poznamy bliżej biografie m.in. Nawojki i Marii Jaremy. Będziemy spacerować Szlakiem Krakowianek po Starym Mieście, Nowej Hucie i po Kazimierzu, odnajdując ślady naszych lokalnych bohaterek. Spotkamy się przy lekturach o siostrzeństwie i nie zapomnimy również o badaniach profilaktycznych. Miesiąc Krakowianek, jak co roku, zamyka hucznie Gala Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej dla wyjątkowych krakowianek, podczas której za swoją pracę i osiągnięcia uhonorowane zostaną cztery inspirujące krakowianki.
Miesiąc Krakowianek jest inicjatywą Urzędu Miasta Krakowa realizowaną we współpracy z miejskimi instytucjami kultury, jednostkami, szpitalami, organizacjami pozarządowymi.
W tym roku Miesiąc Krakowianek to ponad 100 wydarzeń.

Więcej informacji na stronie 👉 www.krakowianki.krakow.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.