Przejdź do treści
Data/Czas: 28/09/2019 | 12:00-21:00
Lokalizacja: | |

Pojedynek tłumaczy, widowisko narracyjne o tłumaczach sprzed wieków, projekcja krótkich filmów o wybitnych tłumaczach i tłumaczkach, dyskusje przy okrągłych stołach z tłumaczami, redaktorami, wydawcami, językoznawcami i pisarzami – to tylko część wydarzeń przygotowanych dla Was na ten szczególny dzień przez EUNIC Warszawa – Stowarzyszenie Instytutów Kultury Państw Unii Europejskiej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich zainteresowanych językiem, literaturą i przekładem: tłumaczy i pisarzy, studentów i uczniów szkół średnich, redaktorów i wydawców, krytyków literackich i blogerów, a także – a może przede wszystkim – czytelników, miłośników książek i mole książkowe płci obojga.

 

Chcemy opowiedzieć Wam o przekładzie i posłuchać tego, co Wy chcielibyście opowiedzieć nam. To wspaniała okazja, by spotkać ludzi, dla których język, literatura i przekład są równie ważne, i porozmawiać o różnych aspektach przekładu z wybitnymi specjalistami.

 

Szczegółowy program 11. Międzynarodowego Dnia Tłumacza dostępny jest na stronie.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, budynek Laboratorium, ul. Jazdów 2, Warszawa

 

Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, British Council, Czeskie Centrum, Duński Instytut Kultury, Goethe-Institut, Instytut Cervantesa w Warszawie, Instytut Francuski w Polsce, Litewskie Centrum przy Ambasadzie Republiki Litewskiej, Rumuński Instytut Kultury, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Włoski Instytut Kultury oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Partnerem wydarzenia jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.