Przejdź do treści
Data/Czas: 13/11/2019 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Wydawnictwo Akademickie SEDNO oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zapraszają 13 listopada (środa) na spotkanie z Mariettą Czudakową, autorką pierwszej źródłowej biografii Michaiła Bułhakowa Już wkrótce książka – “Michaił Bułhakow. Życie nieoczywiste” – będzie wydana nakładem Wydawnictwa Akademickiego SEDNO, współwydawca: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Powieść Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”, uznana za jedno z najwybitniejszych dzieł literackich XX wieku, fascynuje kolejne pokolenia czytelników. Równie fascynujące są losy jej autora, badaniem których od lat zajmuje się prof. Marietta Czudakowa.

Rezultatem jej wieloletniej pracy była pierwsza naukowa biografia Bułhakowa, która ukazała się w ZSRR w 1988 roku. Czy znaczy to, że wiemy już wszystko o autorze „Mistrza i Małgorzaty”? Czy w jego biografii są jeszcze jakieś białe plamy? Czego dotyczą? Co jest ich powodem? Do rozmowy zaprosiliśmy także dr Karolinę Korcz, która badała recepcję powieści „Mistrz i Małgorzata” w PRL. Całość poprowadzi dr Marek Radziwon.

 

data: 13 listopada 2019 (środa) godz. 18:00
miejsce: Dom Studenta Dziekanka, Sala koncertowa im. Józefa Elsnera (1 piętro), ul. Krakowskie Przedmieście 56, Warszawa
Języki: polski i rosyjski (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne)
RSVP: prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 12 listopada kolakowska@cprdip.pl

 

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.