Przejdź do treści
Miasta książki. Warszawa – Frankfurt: Promocja krajowych autorów i książek za granicą
Data/Czas: 22/06/2021 | 15:00-15:00
Lokalizacja: | |

Goethe-Institut Warschau: Cykl polsko-niemieckich spotkań online z ekspertami branży wydawniczo-księgarskiej Goethe-Institut w Warszawie, Polska Izba Książki i Frankfurter Buchmesse mają przyjemność zaprosić na kolejny panel z cyklu polsko-niemieckich branżowych spotkań online, na których eksperci z obydwu krajów omawiają aktualne zagadnienia intrygujące uczestników rynku książki. Tryb online pozwoli na zadawanie pytań, na które eksperci chętnie odpowiedzą.

Temat spotkania:
Sposoby na skuteczną promocję dzieł krajowych pisarzy za granicą – przykłady z Niemiec, Norwegii i Polski. Jakie działania wydawców są skuteczne? Jakie wsparcie może dać państwo?
Od 1971 roku literacką Nagrodą Nobla nagrodzono pisarzy 17 języków świata. Najliczniej reprezentowani są autorzy angielskojęzyczni, a potem, w znacznym odstępstwie – niemiecko- i hiszpańskojęzyczni. Jak uczynić, aby najcenniejsze książki wszystkich krain świata docierały do czytelników innych krajów? Abyśmy mogli zapoznawać się z bogactwem życia innych odzwierciedlonym w dziełach ich pisarzy? O sukcesach i problemach w tym temacie rozmawiać będą doświadczeni eksperci i praktycy z trzech krajów.
Prelegenci:
Ellen Trautmann Olerud, konsultantka ds. rynków międzynarodowych w NORLA (Centrum Promocji Literatury Norweskiej za Granicą)
Friederike Barakat, dyrektorka działu Foreign Rights w wydawnictwie Hanser
Agnieszka Urbanowska, specjalistka ds. promocji literatury polskiej za granicą, Instytut Książki
Jadwiga Jędryas, współzałożycielka wydawnictwa Dwie Siostry, tłumaczka literacka

Prowadzenie:
Sonia Draga, prezeska Polskiej Izby Książki, prezeska wydawnictw Sonia Draga i Debit

Goethe-Institut Warschau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.