Przejdź do treści
Data/Czas: 29/01/2020 | 18:00-20:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Warschau | ul. Chmielna 13 A | Warszawa

Artur Becker „Kosmopolska i Kosmopolacy. W poszukiwaniu europejskiego domu. Eseje” (wydawnictwo Universitas, Kraków, listopad 2019) – premiera książki i spotkanie z autorem. Spotkanie z Arturem Beckerem poprowadzi Bogusław Chrabota, naczelny Rzeczypospolitej i przyjaciel autora. Wstęp wolny

 

,,„..: to książka bardzo dzisiaj aktualna w Polsce, gdzie trwa bezpardonowa walka o naszą tożsamość: narodową, religijną, a nawet płciową. Oświeceniowa wersja polskości, bo również za taką można uznać ofertę kosmopolskości Artura Beckera, polskości otwartej, przyjaznej ludziom innych nacji i religii, mądrej dorobkiem myśli europejskiej jest projektem – i naszą szansą na XXI wiek”. Prof. Marek Zybura – fragment Wstępu.

 

Artur Becker urodził się w 1968 r. w Bartoszycach. W 1985 r. wyjechał na stałe do Niemiec. Pisze w języku niemieckim powieści, opowiadania, wiersze i eseje, regularnie publikuje we „Frankfurter Rundschau”, także tłumaczy. Większość jego powieści związana jest tematycznie z Warmią i Mazurami. W Niemczech opublikował do tej pory kilkanaście powieści, nowele oraz tomiki wierszy. W Polsce ukazały się dotychczas dwie z jego powieści: Kino Muza (Borussia, Olsztyn 2009) oraz Nóż w wódzie. Pieśń o topielcach (Borussia, Olsztyn 2013).

 

Goethe-Institut Warschau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.