Przejdź do treści
Koniec Oslo: nowa strategia europejska w kwestii izraelsko-palestyńskiej
Data/Czas: 23/02/2021 | 11:00-12:30
Lokalizacja: | |

ECFR Warsaw: Proces oparty na porozumieniach z Oslo wyczerpał się, a szanse na realizację rozwiązania opartego na dwóch państwach są coraz mniejsze. Europie nie udaje się zmienić w fundamentalny sposób sytuacji na miejscu, która będzie w przyszłości generować niestabilność i zagrażać europejskim interesom. Nierozwiązany konflikt będzie ciągle blokował perspektywy na zacieśnienie więzi Europy z Izraelem i Palestyną i będzie stanowił rozciągniętą w czasie porażkę międzynarodowego porządku opartego na regułach prawnych. UE powinna stworzyć nowy paradymat budowy pokoju, który będzie stawiał nacisk na likwidację okupacji i zapewnienie równych praw.


W trakcie tej debaty Hugh Lovatt, Patrycja Sasnal i Konstanty Gebert omówią działania, jakie UE powinna podjąć w obliczu tego nierozwiązanego konfliktu. Jakie narzędzia posiadają europejscy decydenci, by stworzyć nową długofalową wizję, która może stymulować pozytywną transformację po obu stronach konfliktu i przyczynić się do rozwiązania konfliktu?
Dyskusja odbędzie się w języku polskim i angielskim. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

ECFR Warsaw

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.