Przejdź do treści
Data/Czas: 05/03/2020 | 09:00-17:00
Lokalizacja: Hotel Warszawa | Plac Powstańców Warszawy 9 | Warszawa

W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z Federacją Rodzin Katyńskich zaprasza na międzynarodową konferencję „Katyń Pro Memoria”, podczas której oprócz wystąpień uznanych badaczy problematyki katyńskiej z Polski i zagranicy swoją premierę będzie miał interaktywny portal internetowy. Dzięki dwustopniowej narracji pozwoli internautom zwiedzić Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu – zarówno poprzez wirtualny spacer po symbolicznym Memoriale, jak i poprzez serię specjalnie zrealizowanych filmów, które pokażą jak wygląda to miejsce w rzeczywistości. Na konferencji zainaugurujemy też akcję społeczną „Katyń Pro Memoria. Zapal światło pamięci.”

W jej ramach na portalu zostanie uruchomiona aplikacja umożliwiająca zapalenie symbolicznego znicza dla wszystkich 4415 zamordowanych w Lesie Katyńskim. Pozwoli to nie tylko oddać cześć Ofiarom, ale także – poprzez krótki biogram – poznać historię konkretnej osoby.

5 marca 2020 roku (czwartek)
godz.: 9:00-17:00
Hotel Warszawa (Plac Powstańców Warszawy 9 w Warszawie)

www.katynpromemoria.pl

Wydarzenie objęte patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Program

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.