Przejdź do treści
Jaka przyszłość czeka Unię Europejską? Wyzwania, wizje, perspektywy - debata w ramach akademii MN
Data/Czas: 19/11/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Akademia Młodych MN: Debata online nt. “Jaka przyszłość czeka Unię Europejską? Wyzwania, wizje, perspektywy” – organizowana w ramach projektu „akademia” – programu dla młodych liderów i liderek Mniejszości Niemieckiej” już 19 listopada 2021 r. na naszym profilu FB. W trakcie dyskusji nt. przyszłości Unii Europejskiej podjęta zostanie próba dokonania bilansu funkcjonowania UE.

Będziemy rozmawiać na temat tego, czy UE obecnie spełnia swoją rolę, jakie jest jej znaczenie na arenie międzynarodowej, jak również będziemy dążyć do wypracowania konkretnych scenariuszy dot. tego, jaka przyszłość czeka Unię, biorąc pod uwagę panujące nastroje społeczne i polityczne. Rozmawiać będziemy uwzględniając również kwestie sytuacji powyborczej w Niemczech oraz stosunków polsko-niemieckich.

 

W naszym spotkaniu udział wezmą:
-prof. Jerzy Buzek – były premier RP oraz były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego;
-Roland Freudenstein – były dyrektor Fundacji Konrada Adenauera w Polsce.
– młodzi liderzy i młode liderki Mniejszości Niemieckiej, uczestnicy programu szkoleniowego “akademia MN”.

 

Debata odbędzie się w ramach projektu realizowanego wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce w ramach cyklu “Rozmowy o Europie”.

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.