Przejdź do treści
Data/Czas: 15/04/2019 | 09:30-12:00
Lokalizacja: | |

Jak Polska zmieniła się przez 15 lat w Unii? Chcemy pokazać, w jaki sposób Polska zmieniła się przez te lata, jaką rolę odgrywała na arenie europejskiej i międzynarodowej. Skupiamy się głównie na tych wątkach i zagadnieniach, które mają znaczenie dla twórczego myślenia o wyzwaniach naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Nasi autorzy, wybitni eksperci, przedstawiają członkostwo Polski w UE z perspektywy politycznej i gospodarczej, a także jego wymiar prawny. Pokazują też Polskę jako członka UE w wymiarze międzynarodowym – w relacjach z USA, Ukrainą i Wielką Brytanią w kontekście brexitu. Wreszcie, przypominając, że wraz z Polską do UE weszło jeszcze dziewięć państw, zastanawiają się, jaki miało to wpływ na kontynent. Raport zamyka prognoza na przyszłość: jak Polska powinna reagować na różnorodne wyzwania, by odgrywać istotną rolę na arenie europejskiej.

 

Prezentacja raportu „In. 15 lat Polski w Unii Europejskiej” odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku w Auli Starego BUW-u. Udział w prezentacji wezmą autorzy oraz przedstawiciele instytucji europejskich. Tym samym zainaugurujemy obchody 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

Zarezerwuj czas!
Więcej informacji i rejestracja już wkrótce.

 

Publikacja została opracowana przez Instytut in.europa przy współpracy z partnerami: Fundacją Konrada Adenauera w Polsce, Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Konferencja i raport objęte są patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Źródło: InEuropa

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.