Przejdź do treści
Data/Czas: 29/06/2019 | 11:30-23:00
Lokalizacja: | |

Najhuczniej obchodzone imieniny w Warszawie? Imieniny Jana Kochanowskiego! Trzy sceny, a na nich kilkanaście spotkań z pisarkami i pisarzami, koncerty, spektakle oraz mecz poetycki, podczas którego dwie drużyny aktorów zmierzą się na interpretacje wierszy. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Imienin będzie Gustaw Herling-Grudziński – autora „Innego świata” powspominamy wspólnie z jego córką Martą Herling, Ilonę Wiśniewską i Joannę Bator zapytamy o inspiracje płynące z pisania poza granicami Polski, a Stefan Chwin i Tadeusz Sobolewski opowiedzą, jakie to uczucie oddać w ręce czytelników swój dziennik.

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z usług literackiej poradni „dla niezdecydowanych, nieczytających i tych, którzy już wszystko przeczytali”, zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu najciekawszych polskich wydawnictw, spotkać ulubionego pisarza oraz, jak to na imieninach, napić i najeść się do syta – a wszystko to w cieniu drzew jednego z najpiękniejszych parków Warszawy!

 

Biblioteka Narodowa

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.