Przejdź do treści
Historia, ale jaka?
Data/Czas: 27/09/2018 - 28/09/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Centrum Europejskie Natolin | Nowoursynowska 84 | Warszawa

Organizatorzy serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową “Historia, ale jaka?”, która odbędzie się w dniach 27-28 września w Centrum Europejskim Natolin.

Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia: Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy, jak mocno konflikty na tle historii, obciążające stosunki między sąsiednimi narodami, związane są z różnymi paradygmatami badawczymi i odmiennymi wartościami, stanowiącymi punkt wyjścia dla historiografii. Naród, imperium, kolonializm, okupacja czy ludobójstwo – to tylko niektóre z pojęć używanych przez historyków, które bywają odmiennie rozumiane i w konsekwencji mogą prowadzić nie tylko do sporów między naukowcami, ale i konfliktów całych narodów.

Konferencja „Historia, ale jaka?”, organizowana przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia i Centrum Europejskie Natolin, ma na celu krytyczną dyskusję w gronie wybitnych badaczy z Litwy Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii o paradygmatach i metodologiach badawczych oraz terminach, stosowanych do opisywania historii Europy, szczególnie jej wschodniej części.

 

 

Program konferencji

 

data: 27-28 września 2018 (czwartek-piątek)
miejsce: Centrum Europejskie Natolin, ul. Nowoursynowska 84, Warszawa, sala Marii Skłodowskiej-Curie (stajnie)
języki: polski, rosyjski, angielski (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne)
Ze względów organizacyjnych będziemy wdzięczni za potwierdzenie przybycia do 24 września: kolakowska@cprdip.pl

 

Źródło: CPRDiP

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.