Przejdź do treści
Data/Czas: 23/09/2019 | 15:45-16:30
Lokalizacja: | |

W czasie Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej zapraszamy na prezentację wyników badania prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego (Warszawa) i inicjatywę społeczną „Europa bez barier” (Kijów) na polsko-ukraińskim pograniczu. Badacze sprawdzili nie tylko efektywność przejść granicznych i komfort podróżowania, ale – przede wszystkim – wpływ bliskości granicy na społeczności położone w jej pobliżu. Czy granica to szansa czy przekleństwo dla regionów przygranicznych? Czy lokalna gospodarka może istnieć bez drobnego przemytu? Jak granica wpływa na potencjał turystyczny Lubelszczyzny i Podkarpacia?  oraz…. Gdzie znajduje się najlepiej prosperująca „Biedronka” w Polsce?

 

Zaprezentujemy rekomendacje na rzecz poprawy funkcjonowania granicy, skierowane do władz centralnych, lokalnych, ale i do nas samych – ekspertów i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego. Do udziału w debacie zaprosimy także liderów przygranicznych społeczności.

 

Prelegenci:
Krzysztof Mrozek, forumIdei Fundacji im. Stefana Batorego, Warszawa
Marta Jaroszewicz, forumIdei Fundacji im. Stefana Batorego, Warszawa
Iryna Sushko, Inicjatywa społeczna „Europa bez barier”, Kijów

 

Więcej informacji o Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej: www.kongres.lublin.eu

 

Kongres jest organizowany w ramach działalności Centrum Kompetencji Wschodnich/Centre for Eastern Competences – programu realizowanego przez Miasto Lublin.

Poniedziałek, 23 września 2019 o 15:45 – 16:30
Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
Akademicka 15, Lublin

 

Fundacja Batorego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.