Przejdź do treści
Data/Czas: 14/07/2019 | 19:00-21:00
Lokalizacja: | |

Gra w Komedę, to wydarzenie muzyczne w ramach 19. MFF Sopot Film Festival 2019, które odbędzie się 14 lipca na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże. Ideą tego niezwykłego “koncertu z literaturą” jest przybliżenie osoby i twórczości Krzysztofa Trzcińskiego Komedy, a punktem wyjścia stanowią fragmenty książki Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Komeda. Osobiste życie jazzu” splecione z muzyką duetu multiinstrumentalistów – kontrabasisty Olgierda Walickiego i perkusisty Jacka Prościńskiego. Ta niekonwencjonalna formuła – duet dwóch akustycznych instrumentów jazzowych – poszerzona zostanie o rozbudowany system elektroniki i samplerów.

Da to muzykom dostęp do nowoczesnej produkcji muzycznej live, jednocześnie zachowując możliwość wykonywania klasycznych partii solowych kontrabasu i akustycznej perkusji.

 

Muzycy przedstawią autorskie opracowania utworów Komedy oraz kompozycje własne inspirowane mniej znaną częścią jego twórczości – muzyką filmową. Ważnym elementem koncertu będzie obecność na scenie aktora filmowego i teatralnego Marcina Czarnika z TR Warszawa, znanego również ze swoich doskonałych ról u Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego (Triumf Woli) oraz Jana Klaty (Do Damaszku), który w połączeniu z muzyką czytać będzie fragmenty książki Magdaleny Grzebałkowskiej, która opowiada nie tylko o Komedzie kompozytorze i człowieku, ale także przybliża ówczesne barwne środowisko artystyczne oraz polskie realia polityczne, kulturowe i społeczne tamtych lat.

 

 

Wydarzenie w ramach Sopot Film Festival, współfinansowanego ze środków Samorządu Woj. Pomorskiego oraz Miasta Sopotu.

Teatr Wybrzeże Scena Kameralna, Monte Cassino, 81-759 Sopot

Więcej informacji o całym festiwalu: www.sff.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.