Przejdź do treści
Europejskie Dni Dziedzictwa w Krzyżowej
Data/Czas: 08/09/2018 - 16/09/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Fundacja “Krzyżowa” dla porozumienia europejskiego | Krzyżowa 7 | Grodziszcze

Podobnie, jak w minionych latach Fundacja “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego uczestniczy w Europejskich Dniach Dziedzictwa Narodowego. Wszystkich zainteresowanych historią Krzyżowej i ludzi, którzy ją tworzyli zapraszamy na oprowadzania, które odbędą się 8 i 9 oraz 15 i 16 września 2018 r. Krzyżowa jako miejsce europejskich spotkań powstało po przełomie 1989 r. na terenie byłego majątku rodziny von Moltke. W historii miejsce to zapisało się Mszą Pojednania, w której uczestniczyli pierwszy niekomunistyczny premier Polski, Tadeusz Mazowiecki oraz kanclerz RFN Helmut Kohl.

 

Zwiedzanie Krzyżowej to okazja do poznania historii Polski, Niemiec i Europy, które wyraźnie przeplatają się w tym miejscu. W programie wycieczka na Wzgórze Cmentarne, zwiedzanie pałacu oraz wystawy „Odwaga i pojednanie”.

 

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc:

 

na oprowadzania 8 i 9 września – zgłoszenia prosimy przesyłać do 7 września,
na oprowadzania 15 i 16 września – zgłoszenia prosimy przesyłać do 14 września.
Zgłoszenia rezerwacji prosimy kierować do koordynatora wydarzenia: Tomasz Skonieczny, tel. 571 203 530, e-mail: tomasz.skonieczny@krzyzowa.org.pl

 

Miejsce zbiórki: schody przed pałacem.

 

Źródło: Fundacja “Krzyżowa”

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.