Przejdź do treści
Europa w 2022 r. – neutralność węglowa, czyli wyzwania dla europejskiej polityki klimatycznej w 2022
Data/Czas: 16/02/2022 | 15:00-16:30
Lokalizacja: | |

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego i Komisja Europejska w Polsce: W imieniu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce zapraszamy 16 lutego w godzinach 15:00 – 16:30 na debatę pt. „Europa w 2022 r. – neutralność węglowa, czyli wyzwania dla europejskiej polityki klimatycznej w 2022 roku.” Tematem przewodnim drugiego webinaru serii „Europa w 2022” będzie europejska polityka klimatyczna oraz najważniejsze wyzwania z nią związane, stojące przed Europą w roku 2022. Podczas seminarium eksperci omówią obecny stan polityki klimatycznej w UE oraz jak poszczególne państwa wywiązują się z jej przestrzegania.


Webinarium będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego oraz po uprzedniej rejestracji na platformie Zoom, gdzie będzie można zadawać pytania.

W wydarzeniu wezmą udział:
o Bartłomiej Kot – Dyrektor Programowy Warsaw Security Forum (moderacja);
o Anna Zalewska – Europosłanka, Członkini Komisji ds. Klimatu Parlamentu Europejskiego;
o dr hab. inż. Zbigniew Karaczun – ekspert Koalicji Klimatycznej, Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Mazowieckiego, prof. SGGW;
o Julia Michalak – Senior Advisor EU Policy, International Emissions Trading Association;
o Mikołaj Oettingen – Ekspert ds. Energetyki Jądrowej, Research Fellow Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego;
o Szmo Kacprzak – Przedstawiciel Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Komisja Europejska w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.