Przejdź do treści
Europa w 2022 r. – jakie wydarzenia wpłyną na krajobraz polityczny Europy w 2022 roku?
Data/Czas: 26/01/2022 | 15:00-16:30
Lokalizacja: | |

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego i Komisja Europejska w Polsce: W imieniu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce zapraszamy 26 stycznia w godzinach 15:00 – 16:30 na debatę pt. „Europa w 2022 r. – jakie wydarzenia wpłyną na krajobraz polityczny Europy w 2022 roku?”. Tematem przewodnim będą najważniejsze wydarzenia, które w ocenie naszych rozmówców będą miały trwały wpływ na kształt europejskiej sceny politycznej w 2022 roku. Przykładem takich epizodów mogą być między innymi: trwający na granicy Polsko-Białoruskiej kryzys migracyjny, zbliżające się wybory we Francji, zeszłoroczna zmiana Kanclerza w Niemczech czy Szczyt NATO w Madrycie.


W wydarzeniu wezmą udział:
o dr Tomasz Smura – Dyrektor Biura Analiz Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, (moderacja);
o prof. Katarzyna Pisarska – Ekspertka ds. Unii Europejskiej, Szkoła Główna Handlowa, Przewodnicząca Rady Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego;
o Piotr Buras – Ekspert ds. niemieckich, Dyrektor Warszawskiego Biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych;
o Justyna Gotkowska – Ekspertka ds. Bezpieczeństwa, Ośrodek Studiów Wschodnich;
o prof. Tomasz Orłowski – były Ambasador Polski we Francji i Włoszech, Profesor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Nasi rozmówcy – wybitni eksperci polityki międzynarodowej oraz geopolityki – zaprezentują Państwu własne przewidywania dotyczące konkretnych wydarzeń, które w ich ocenie będą miały największy wpływ na krajobraz polityczny Europy w 2022 roku.

 

Webinarium będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego oraz po uprzedniej rejestracji na platformie Zoom, gdzie będzie można zadawać pytania (więcej informacji).

 

Komisja Europejska w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.