Przejdź do treści
Europa dla Młodych. Migrować czy zostać? - o unijnym rynku pracy z perspektywy młodych
Data/Czas: 20/12/2021 | 18:00-19:30
Lokalizacja: | |

Fundacja ISS Instytut Studiów Strategicznych i Komisja Europejska w Polsce: zapraszamy na czwartą – ostatnią debatę z cyklu „Europa dla Młodych” pt.: „Migrować czy zostać? – o unijnym rynku pracy z perspektywy młodych”, która odbędzie się 20 grudnia (poniedziałek) 2021 roku o godz. 18:00 w formie online. Organizatorami debaty są Instytut Studiów Strategicznych, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Debata będzie poświęconą wyzwaniom, które stoją przed młodymi ludźmi wkraczającymi na rynek pracy.

Podczas debaty wraz z ekspertami skupimy się na perspektywie młodego pokolenia:
– jak oceniają oni swoje możliwości na rynku pracy?
– czy emigracja to jedyne rozwiązanie?
– jakie kwestie uważają za istotne przy wyborze zatrudnienia i w jaki sposób sprawdzają informacje dotyczące pracodawcy?
– jakie kompetencje uważają za szczególnie przydatne w popandemicznej rzeczywistości?
– jak COVID -19 przełożył się na ich postawy i oczekiwania?

Transmisja wydarzenia będzie dostępna na Facebook’u organizatorów:
Fundacja ISS Instytut Studiów Strategicznych (https://www.facebook.com/Fundacjaisskrakow/) oraz
Komisja Europejska w Polsce (https://www.facebook.com/komisjaeuropejska).

Spotkanie to jest zgłoszone jako wydarzenie „Konferencji o Przyszłości Europy UE” (https://futureu.europa.eu/?locale=pl). Konferencja ta jest cyklem debat, paneli i dyskusji organizowanych przez obywateli, które umożliwią mieszkańcom z całej Unii Europejskiej dzielenie się pomysłami i kształtowanie naszej wspólnej przyszłości. Wnioski z debaty zostaną umieszczone na platformie, dzięki czemu zostaną wzięte pod uwagę przez instytucje UE.

 

W debacie udział wezmą:
Dr Marek Benio, Inicjatywa Mobilności Pracy, Wiceprezes Zarządu
Dr Magdalena Jelonek, Katedra Socjologii, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych, Uniwersytet Jagielloński
Magdalena Sendrowicz-Grabek, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej
Debatę poprowadzą: dr Maciej Frączek, Katedra Polityk Publicznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Jakub Kostrz z Instytutu Studiów Strategicznych, „Polska dla Młodych”.

 

Fundacja ISS Instytut Studiów Strategicznych

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.