Przejdź do treści
Endlich bergab// Wreszcie z górki
Data/Czas: 30/07/2021 | 13:45-16:45
Lokalizacja: VBB Verkehrsbund Berlin-Brandenburg GmbH | Hardenbergplatz 2 | Berlin

Kulturzug / Pociąg do kultury: Optymistyczny program muzyczny w wykonaniu Heike Milder i Claudii Wołoszyn. Artystki opowiadają w swoich autorskich, niemieckojęzycznych piosenkach o sprawach mniejszej i wielkiej wagi. Claudia Wołoszyn pisze, śpiewa i gra o ślimakach i wilkach, o poszukiwaniu i znajdowaniu, o życiu i miłości. Z wdziękiem, wielkim zaangażowaniem i zawsze z przymrużeniem oka, jej piosenki opowiadają o tym, co wyjątkowe w codziennym życiu. Przez jej koncerty prowadzi ciepły głos, plastyczny język i odrobina ironii. Muzycznie artystka porusza się w klimatach od chanson, przez ballady aż do bossa novy.


Jako dziecko Heike Mildner uczy się gry na skrzypcach, później przerzuca się na gitarę. W jej domu jest pianino, a muzyka jest wszechobecna. W Schwerinie przygotowuje się do zawodu nauczyciela, gra na skrzypcach w klubie piosenki i próbuje swoich sił w pisaniu piosenek. Po upadku muru studiuje muzykologię, gra na skrzypcach w berlińskim zespole awangardowym „Wund-und Spritzköpf” i zakłada grupę a cappella „vocaLiesen”, dla której komponuje i aranżuje utwory.

W 2017 roku publiczność festiwalu piosenki Hoyerswerda „Hoyschrecke” przyznała duetowi Milder/Wołoszyn nagrodę w kategorii “scena otwarta” oraz III miejsce w konkursie festiwalu.

Kulturzug / Pociąg do kultury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.