Przejdź do treści
ECS Historia. Spotkanie 2 - Stommizm
Data/Czas: 27/11/2018 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | pl. Solidarności 1, biblioteka | Gdańsk

Czym jest stommizm? Kim był człowiek, który potrafił powiedzieć komunistom „nie”? Zapraszamy na spotkanie wokół biografii Stanisława Stommy (1908–2005), jednego z najwybitniejszych intelektualistów polskich II połowy XX wieku. Wspólnie zastanowimy się nad tym, czy jego myśl pozostaje aktualna również i dziś. Gośćmi Europejskiego Centrum Solidarności będą Henryk Woźniakowski, publicysta, wydawca, tłumacz, prezes zarządu Społecznego Instytutu Wydawniczego „Znak” oraz dr hab. Radosław Ptaszyński, historyk z Uniwersytetu Szczecińskiego, autor książki „Stommizm. Biografia polityczna Stanisława Stommy” (Wydawnictwo Znak, 2018). Spotkanie poprowadzi Michał Przeperski z Instytutu Pamięci Narodowej.

 

wstęp | wolny

 

SPRZEDAŻ KSIĄŻEK
W trakcie spotkania będzie można nabyć książkę „Stommizm”. Płatność tylko gotówką.

 

SEANS FILMU „SENIOR”
O godz. 17 w mediatece ECS (1 piętro) wyświetlimy biograficzny film dokumentalny SENIOR (reż. Ireneusz Engler, prod. Video Studio Gdańsk, 1990), którego bohaterem jest Stanisław Stomma. Wstęp na seans jest wolny. Jeśli ktoś nie dotrze na seans, film jest udostępniony online w bazie ArchiwumFilmowe.pl, zawierającej produkcje przekazane do Fundacji Archiwum Filmowe „Drogi do niepodległości”.

 

ECS HISTORIA to cykl, w którym poruszamy zagadnienia dotyczące przeszłości Polski i świata, które są aktualne także i dziś.

 

Źródło: Europejskie Centrum Solidarności

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.