Przejdź do treści
Data/Czas: 16/02/2018 | 18:00-19:30
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Goethe-Institut Krakau: Jesteśmy świadkami bardzo niepokojących zmian w Europie i na świecie. Rosnący nacjonalizm i populizm oraz sceptycyzm względem Unii Europejskiej w jej obecnej postaci sprawia, że od nowa definiujemy wartości, które są dla nas ważne. W tych rozmyślaniach wolność, która zdaje się być zagrożona, staje w centrum. Goethe-Institut definiuje siebie jako instytucję z europejską misją. Dlatego rozpoczynamy cykl debat na temat wolności. Chcemy dyskutować o różnych jej aspektach.

Najbliższa debata poświęcona będzie wolności i mediom. Chcielibyśmy pochylić się nad ważnymi kwestiami: na ile relacje w mediach mogą wpływać na świadomość ludzi? Jak daleko w obecnej epoce powszechnie osiągalnej informacji online mamy dostępność do pełnego i obiektywnego oglądu wydarzeń? Jak selekcjonować informacje, jak poruszać się po przestrzeni wiadomości w dobie post-prawdy?
Z perspektywy dziennikarzy istotne wydają się być następujące pytania: czy dziennikarze mają prawo do wolności wypowiedzi, czy zawsze są uwikłani w swój czas i presję historii i charakter pracy na zamówienie?

Dyskusję poprowadzi dziennikarz Jacek Żakowski. Zaproszonymi gośćmi będą Seweryn Blumsztajn, dziennikarz, działacz opozycji w czasach PRL i prezes Towarzystwa Dzienikarskiego oraz Leonard Novy z berlińskiego Institut für Medien und Kommunikationspolitik.

ŹródłoGoethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.