Przejdź do treści
Debata i wernisaż "Oblicza uchodźstwa"
Data/Czas: 07/06/2018 | 18:00-20:00
Lokalizacja: Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach | Wojciecha Korfantego 6, | Katowice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Friedricha Eberta w Polsce zapraszają na debatę i wernisaż „Oblicza uchodźstwa”. Temat uchodźstwa jest w całej Europie bardzo aktualny. Poprzez dialog z inicjatywami z Polski i z Niemiec chcemy zaprezentować polityczny i administracyjny wymiar tego procesu. Rośnie liczba osób, dla których nie tylko Niemcy ale i Polska stają się miejscem docelowym, a nie przejściową stacją. Jak integrować się z otoczeniem? Kiedy cudzoziemiec spoza UE otrzyma azyl? Jaką strategię podejmuje polski oraz niemiecki rząd w kwestii cudzoziemców? Na te oraz inne pytania chcemy odpowiedzieć w ramach planowanej debaty. Pragniemy przybliżyć osobiste doświadczenia uchodźców, dać im głos i równocześnie burzyć uprzedzenia w społeczeństwie.

Poprzez wystawę plakatów „Alfabet przybycia” chcemy pokazać osobiste doświadczenia uchodźców. Plakaty zostały udostępnione przez niemieckie Stowarzyszenie Komiksów i przetłumaczone przez Koło Naukowe Germanistów przy Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Naszymi gośćmi będą:

Anna Rostocka, szefowa IOM Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w Polsce

Axel Halling, zastępca przewodniczącego Zarządu Deutscher Comicverein e.V., koordynator niemieckiej inicjatywy „Bürgerstiftungen stiften Patenschaften”

Natalia Gebert, koordynatorka inicjatywy „Dom Otwarty“ w Warszawie

Mamed Muskhanov, uchodźca żyjący i pracujący w Polsce, Fundacja Ocalenie

Moderacja:
Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennik Zachodni”

Udział bezpłatny. Tłumaczenie symultaniczne. 
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 1 czerwca 2018 r. 

Kontakt:
Anna Kusa
Tel.: 32 461 20 70
e-mail: anna.kusa@haus.pl

Organizatorzy: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Friedricha Eberta w Polsce

 

Źródło: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.