Przejdź do treści
Czy trójpodział władzy się sprawdza?
Data/Czas: 29/08/2018 | 19:00-21:00
Lokalizacja: Klub Jagielloński – Warszawa | Andersa 35 | Warszawa

W czasach kryzysu warto zastanowić się nad zasadami. Obietnica złożona w pomyśle, aby trzy władze polityczne rozdzielić, polegała na zagwarantowaniu stabilności państwa oraz obronie obywateli przed wyrodzeniem się władzy w najgorszą jej postać. Czy konkretna postać tej obietnicy, która została wyrażona w polskiej konstytucji z 1997 roku, jest spełniona? Jakie są inne możliwości tworzenia prawnych ram, które będą równoważyć i stabilizować system polityczny? Serdecznie zapraszamy na filozoficzno-prawną debatę “Czy trójpodział władzy się sprawdza?”!

 

W debacie wezmą udział:

prof. Marcin Matczak – radca prawny, doktor habilitowany nauk prawnych, specjalista w zakresie teorii prawa, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

 

prof. Arkadiusz Radwan – dr hab. nauk prawnych, prezes Instytutu Allerhanda, dyrektor Centrum C-Law.org, adwokat. Uprzednio pracownik naukowy m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu w Hamburgu, Uniwersytetu Nowojorskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Źródło: Klub Jagielloński – Warszwa

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.