Przejdź do treści
Data/Czas: 21/01/2020 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu | ul. Św. Marcin 80/82 | Poznań

Każdy ma swoje i zazdrośnie ich strzeże. Najlepsze są te jeszcze nieodkryte, ważne, ekscytujące, a przede wszystkim – ciekawe. Niektórzy nawet mają tylko jeden, któremu poświęcają całe życie. Kiedy jest metaforą, reportaż może być o czymś więcej. Bywa, że jest inny, niż się na początku wydaje. Czasami trzeba się do nich ścigać. Jaki powinien być dobry temat na reportaż? Jak go szukać? Gdzie – na ulicy, w gazetach, a może w podsłuchanych na mieście rozmowach?

Jak go rozpoznać, kiedy się objawi? A które tematy są niedobre? Co to właściwie znaczy – „zły temat”? A może to prawda, że nie ma złych tematów, tylko bywają słabi reporterzy? Jakie tematy powinny być dzisiaj najistotniejsze i dlaczego? I co jest ważniejsze – temat reportażu czy jego bohater?

 

Spotkanie wokół III edycji Konkursu Reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego. Ogłoszeniu laureatów towarzyszyć będzie dyskusja panelowa, w której udział wezmą jurorzy konkursu – Magdalena Kicińska, Paulina Surniak. Cezary Łazarewicz, Kamil Bułak i Adrian Stachowski.

 

21.01.2020
𝗦𝗧𝗔𝗥𝗧: g. 18.00
Centrum Kultury ZAMEK (Hol Balkonowy)

 

Wydawnictwo Poznańskie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.