Przejdź do treści
Czas wilka - Powojenne losy Niemców.
Data/Czas: 09/11/2021 | 19:00-19:00
Lokalizacja: | |

Wydawnictwo Poznańskie: Arkadiusz Żychliński rozmawia z Haraldem Jähnerem. Pierwsze lata powojenne to dla Niemców „wilczy czas” – czas, w którym cały naród musiał dokonać przewartościowania swych postaw. Harald Jähner ukazuje Niemców w całej ich różnorodności: pisarza Alfreda Döblina, który w swej twórczości próbował kreować nowych, nieobarczonych przeszłością obywateli, Beate Uhse – twórczynię pierwszego sex shopu na świecie, bezimiennych handlarzy z lucky strike’ami w kieszeniach i stylowe gospodynie domowe. To barwna historia pierwszej powojennej dekady pokonanych Niemiec, która położyła podwaliny pod niemiecki rozwój gospodarczy i pod wieloma aspektami była inna niż myślimy.


W 2019 roku autor został wyróżniony za „Czas wilka” nagrodą literacką Targów Książki w Lipsku. Książka przez kilka miesięcy znajdowała się na liście bestsellerów tygodnika „Der Spiegel“, a jej przekład ukazał się w wielu krajach, m.in. w USA i Wielkiej Brytanii, gdzie został nominowany do nagrody Baillie-Gifford. Na podstawie „Czasu wilka” ma powstać serial filmowy w Niemczech.
Harald Jähner urodzony w 1953 r. niemiecki dziennikarz i pisarz. Przez wiele lat pracował jako niezależny dziennikarz i krytyk literacki dla “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, następnie redaktor w “Berliner Zeitung”. Obecnie pełni funkcję honorowego profesora dziennikarstwa na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie.

Wydawnictwo Poznańskie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.