Przejdź do treści
Burzyć mury – o przywództwie | debata
Data/Czas: 06/06/2022 | 17:00-17:00
Lokalizacja: Centrum Myśli Jana Pawła II | Foksal 11 | Warszawa

Centrum Myśli Jana Pawła II, Więź i Konrad Adenauer Stiftung in Polen: Już 6 czerwca o godzinie 17:00 zapraszamy do Centrum Myśli Jana Pawła II /ul. Foksal 11, I piętro/ na debatę “Burzyć mury – o pontyfikacie”. W debacie udział wezmą: Adam Michnik; ks. prof. Andrzej Szostek; Zbigniew Nosowski. Upływający czas od zakończenia pontyfikatu Jana Pawła II, a także wojna na Ukrainie, która zmienia sytuację polityczną i społeczną w Europie i na świecie pozwalają w głębszy sposób spojrzeć na znaczenie przywództwa Jana Pawła II.

Coraz bardziej dostrzegamy dalekowzroczne działania papieża na arenie międzynarodowej, coraz lepiej rozumiemy wielkie idee, które nim kierowały. I ponownie pytamy o powiązania pomiędzy jego działaniami hard i soft power.
Formularz zgłoszeń
W czasie debaty chcemy zapytać o charakterystykę przywództwa Jana Pawła II. Czy to dzięki niemu burzył mury wzajemnych nieporozumień i wrogości, rozpościerające się zarówno we wnętrzu ludzkich serc, jak i pomiędzy państwami, narodami czy religiami? Jaki był zasięg jego wpływu i z czego wynikał? Chcemy zapytać o wpływ personalizmu na styl pontyfikatu, a w jego kontekście o znaczenie obrony wartości takiej jak życie w sytuacji wojny. Interesuje nas charakterystyka umiejętności współpracy międzynarodowej i przywódcze zdolności papieża, który z głowy Kościoła katolickiego stał się mężem stanu. Zapytamy także o papieską wizję społeczeństwa i jego wpływ na budowanie kształtu Europy, odnosząc się do solidarnościowych postaw współczesnych Polaków i Europejczyków.

Partnerzy: Więź, Fundacja Służby Rzeczypospolitej, Konrad Adenauer Stiftung

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.