Przejdź do treści
Data/Czas: 25/05/2020 | 10:00-15:00
Lokalizacja: | |

Instytut Kultury Miejskiej: Czy książkę można napisać w kilka dni? Tak postawione pytanie należy zastąpić innym: jak napisać książkę w ekspresowym tempie? Najkrócej można powiedzieć, że booksprint to szybkie pisanie książki. Nie ma nic nadzwyczajnego w przyspieszonych działaniach związanych z tworzeniem tekstów, jednak „bieg po książkę”, jak można określić omawiany termin, jest stosunkowo nowym pomysłem. Najistotniejsze wyróżniające go cechy to: krótki czas realizacji, zaangażowanie grupy ludzi, określony temat.

 

Czas realizacji: 25.05.2020 g.10-15
Temat: Rozmówki niemiecko-polskie Mikołaja Volckmara (“Viertzig Dialogi ..”

 

Wspólne pisanie zaplanowaliśmy na 25. maja w g. 10-15, ale grupa seminaryjna pod kierownictwem dr Marta Jagelska Bieszk pracuje już od 22. kwietnia. Uczestnicy pracują nad tekstem poszukując inspiracji, zbierają materiały, konsultują się wzajemnie. Narzędziowo wspiera nas Edukator Medialny tj dr Grzegorz Stunża.

 

Teksty, które powstaną stworzą cykl artykułów pod wspólnym mianownikiem jakim będzie dzieło Mikołaja Volckmara. Te z nich, które zostaną zaakceptowane przez koordynatorki projektu: dr Martę Bieszk i Karinę Rojek, zostaną poddane redakcji, korekcie oraz przetłumaczone na język niemiecki. Będą one także punktem wyjścia do zorganizowania seminarium podsumowującego projekt Gdańska Gadka.  Wybrane, gotowe teksty opublikujemy na stronach internetowych Instytutu Kultury Miejskiej.

 

Więcej informacji

Instytut Kultury Miejskiej

 

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.