Przejdź do treści
Data/Czas: 01/10/2020 - 17/11/2020 | 00:00-00:00
Lokalizacja: | |

Fundacja Konrada Adenauera w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy Polis zaprasza do udziału w warsztatach dziennikarskich online „Akademia Młodego Dziennikarza”. Odbędą się one w terminie:
1 października – 17 grudnia 2020 (cotygodniowe spotkania Online w czwartki 17.00-20.00 oraz 3 spotkania z doświadczonymi dziennikarzami).

Projekt skierowany jest do: uczniów liceów w wieku 14-19 lat zaangażowanych w działalność gazetek szkolnych lub planujących związać swoje życie z zawodem dziennikarza. Temat przewodni tegorocznych warsztatów brzmi “Online” i jest związany z kwestią cyfryzacji i przejściem świata do nowej rzeczywistości online. Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z podstawowymi gatunkami dziennikarskimi, nowoczesnymi mediami, a także rozwinąć swój warsztat dziennikarski.

 

Pracować będziemy metodą redakcji edukacyjnej – tak samo jak cel (wydanie jak najlepszego numeru) ważny dla nas będzie rozwój każdego uczestnika i uczestniczki. Po wstępnych warsztatach utworzą oni redakcję – podzielą się zadaniami i rolami. Akademia jest daje szansę poszerzenia umiejętności obserwacji rzeczywistości w poszukiwaniu tematów, pisania opartego o bohaterów/bohaterki i źródła i weryfikacji tych ostatnich, redagowania, pracy na deadline, współpracy.

 

Po ukończeniu Akademii uczestnicy otrzymają certyfikaty „Akademii Młodego Dziennikarza” poświadczające udział w warsztatach.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza.

Uwaga! Termin zgłoszeń: 21.09.2020

Konrad Adenauer Stiftung in Polen

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.